İnternet Download Manager(İdm) Çalışmayı Durdurdu Hatası

Bu hata başınıza geldiyse aşağıdaki yönergeleri deneyiniz:(Bu çözüm yöntemleri diğer programlar içinde geçerlidir.)

O videoyu indirmeniz gerekliyse indirmeniz yarım kaldıysa programı kapatın,sağ tıklayıp özellikler diyip ordan uyumluluk kısmına gelip winxp Service Pack 3 ü seçin kaydedin ve başladın kalan videoları indirmeye devam et diyerek edebilirsiniz.Ama bu yöntemle siteden videoyu indir dediğiniz büyük ihtimal uyumluluk özelliğini kapatmanızı isteyecektir bu o anlık geçici bir çözümdür. Ve diğer deniyeceklerinizi veya bu işlemi nası yapıcağınızı videoda anlattım ordan izleyiniz:

 

youtube

 

Güncellemek (Update Yapmak)

Yazılım,oyun lisanslı (orjinal) ise otomatik güncelleme yapacaktır veya oyunun resmi sitesinden güncellemeyi edinebilirsiniz.
Oyun korsan ise cracker grupların kırdığı güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Sürücüleri, Programları ve İşletim Sistemini Güncellemek

Ekran kartı sürücüsünü güncellemek bazen işe yarayabilir, Windows güncellemelerini yapmak da sorunu çözebilir. Denemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca çoğu oyun ve uygulama çalışmak için bazı yazılımlara ihtiyaç duyar. En önemlileri .NET Framework, DirectX ve Visual C++’dır. Bunları (yoksa) yüklemek, (varsa) güncellemek işe yarayabilir.

Steam, Origin, Ubisoft Game Launcher veya Games for Windows Live Kurmak

Bazı oyunları çalıştırmak veya etkinleştirmek için bu programlara ihtiyacınız olur. Oyunun hangisine ihtiyacı olduğunu araştırıp, yüklemelisiniz. Eğer program zaten yüklü ise güncel sürümü olup olmadığını kontrol edin, varsa güncelleyin.

 Crack değiştirmek, Crackfix atmak, Proper sürüm indirmek

Oyun korsan ise bu çözümler işe yarayacaktır. Biraz araştırmayla daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Korsan oyunlarda bunun gibi birçok sorunla karşılaşırsınız. En kısa zamanda oyunu orijinal olarak edinmenizi tavsiye ederim.

Çalışan Gereksiz Programları Kapatmak

Arka planda çalışan bazı programlar bu hataya neden oluyor olabilir. Razer Game Booster gibi bir programla oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.

Zararlı Yazılım (Virüs) Taraması Yapmak

Nadiren virüsler de bu hataya neden olabilir. İyi bir antivirüs programı ile derin tarama yapmanızı tavsiye ederim.

Format Atmak

Kesin çözümdür. Son çare olarak temiz sistem kurun.

Facebook Yorumlar

Yorum

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir